خانه | آب و هوای دبی | آب و هوای دبی و بهترین زمان سفر به دبی
آب و هوای دبی و بهترین زمان سفر به دبی
دبی

آب و هوای دبی و بهترین زمان سفر به دبی

آب و هوای دبی

دبی یکی از هفت امیر نشین امارات متحده عربی در آسیای شرقی است. این شهر زیبا و صحرایی، آب و هوای گرم و آفتابی دارد. درجه حرارت دبی معمولا تا 40 درجه سانتی گراد می رسد و میزان بارندگی سالانه تقریبا 150 میلی متر است. آب و هوای دبی خشک و گرمسیری است حتی در شب های زمستان نیز آن چنان خنک نمی شود. این شهر صحرایی زیبا معروف به شهر آسمان خراش ها، استخرها و زمین های گلف است.

برج العرب و ساحل دبی

برج العرب و ساحل دبی

تابستان دبی

در فصل تابستان درجه حرارت بالا و هوا بسیار گرم است. ماه های ژوئن تا سپتامبر گرمترین ماه های سال در دبی هستند و درجه حرارت هوا تا 30 درجه سانتی گراد بالای صفر و یا حتی بیشتر میرسد. در ماه گرم و سوزان آگوست درجه حرارت هوا تا 40 درجه سانتی گراد میرسد. پس بهتر است هتل محل اقامت شما مجهز به سیستم خنک کننده و هم چنین دارای استخر برای شنا کردن باشد. میزان بارندگی در فصل تابستان تقریبا صفر و احتمال بارش در ماه های آوریل تا نوامبربسیار کم است. عمده بارندگی این شهر در فصل زمستان است. درجه حرارت دریا در فصل تابستان تا 35 درجه می رسد، پس گردشگران حتما استفاده از استخر را به شنا کردن در آب داغ دریا ترجیح خواهند داد.

دریاچه دبی

دریاچه دبی

زمستان دبی

آب و هوای دبی در فصل زمستان معتدل و دلپذیرتر است. ماه های دسامبر تا فوریه خنک ترین ماه های سال در دبی هستند که معمولا درجه حرارت تا 20 درجه کاهش پیدا می کند و بهترین زمان سفر به دبی و تور دبی برای کسانی است که به آب و هوای گرم و خشک عادت ندارند و تحمل این نوع آب و هوا برایشان مشکل است. بیشترین میزان بارندگی در فصل زمستان اتفاق می افتد ولی میزان قابل توجهی نیست و سالانه تنها 150 میلی متر است. عمده ی بارندگی این شهر در اواخر فصل زمستان است که تقریبا 20 تا 25 میلی متر از کل میزان بارندگی سالانه می باشد. در ماه های فوریه تا مارس معمولا 5 تا 6 روز از ماه در دبی بارندگی خواهیم داشت. بارندگی شدید و سیل آسا به ندرت رخ می دهد، مثلا در ژانویه سال 2008 میزان بارندگی در 24 ساعت 120 میلی متر بود که تقریبا برابر با کل میزان بارندگی سالانه بود! آب و هوای دبی در فصل زمستان مرطوب تر از فصل های دیگر سال است و رطوبت هوا در این فصل تقریبا تا 60% میرسد. در این فصل درجه حرارت دریا معمولا 20 درجه سانتیگراد است و می توان برای شنا کردن به دریا رفت.
دراواخر بهار و اوایل پاییز هم هوا همچنان گرم و خشک است اما احتمال بارندگی وجود دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*