خانه | آب و هوای دبی | بهترین زمان بازدید از امارات متحده عربی و وضعیت جغرافیایی امارات
بهترین زمان بازدید از امارات متحده عربی و وضعیت جغرافیایی امارات
بهترین زمان سفر به دبی

بهترین زمان بازدید از امارات متحده عربی و وضعیت جغرافیایی امارات

آب و هوا و بهترین زمان بازدید از امارات متحده عربی

امارات متحده عربی از عاشقان خورشید، از تمام نقاط جهان برای بازدید از این کشور دعوت می کند! این کشور در بیشتر ایام سال دارای هوایی آفتابی و آسمانی آبی است. بهترین زمان بازدید از امارات متحده عربی بین ماه های اکتبر تا آوریل می باشد. در این زمان درجه حرارت هوا بین 25 تا 28 درجه سانتی گراد است و هوا بسیار مطبوع و خلیج برای شنا کردن عالی است. گرم ترین زمان سال در طول ماه های سوزان تابستان از ژوئن تا سپتامبر است که رطوبت غیر قابل تحمل می شود و درجه حرارت تا 45 درجه سانتی گراد می رسد. اما این کشور با داشتن استخر های سر پوشیده، هتل ها و مراکز خرید مجهز به سیستم خنک کننده و تاکسی و مترو کاملا آماده ی رویارویی با چنین شرایطی می باشد. امکان بارندگی در ماه ژانویه وجود دارد.

بهترین زمان بازدید از امارات متحده عربی

بهترین زمان بازدید از امارات متحده عربی

لباس مورد نیاز برای سفر به امارات متحده عربی

بهتر است لباس رنگ روشن بپوشید و یک بلوز و یا گرمکن برای داخل ساختمان های مجهز به سیستم خنک کننده همراه خود داشته باشید. در بین ماه های نوامبر تا مارس بهتر است، لباس گرمتر همراه خود داشته باشید. یک روز در کنار ساحل و زیر آفتاب سوزان ممکن است باعث آفتاب سوختگی شود، پس اگر در طول ماه های تابستان سفر می کنید، بهتر است در ساعات اولیه صبح و یا در ساعات آخر شب به کنار ساحل بروید.

بهترین زمان بازدید از امارات متحده عربی

بهترین زمان بازدید از امارات متحده عربی

وضعیت جغرافیایی امارات

امارات متحده عربی در بالای گوشه ی سمت راست شپه جزیره عربستان واقع شده است که از شرق با عمان و از جنوب با عربستان هم مرز است. فجیره تنها امارتی است که در خلیج عمان واقع شده است. امارات متحده عربی دارای مساحتی به وسعت 83600 کیلومتر مربع است و ابوظبی که حدود 87% از زمین های کشور را پوشش می دهد، دارای زمین هایی عمدتا بیابانی و زیستگاه جانورانی مثل آهو و غزال بزرگ عربی می باشد. در حالیکه 80% از زمین های این کشور را بیابان تشکیل می دهد، امکارات دارای زمین های زیست محیطی دیگر از قبیل مناطق کوهستانی و مناطق ساحلی هم می شود. بالاترین نقطه ثبت شده در کشور نقطه ای در ارتفاع 910/1 و کمترین ارتفاع در خلیج همیشه فارس است. با توجه به شرایط خشک آب و هوایی این کشور دارای 3.8% جنگل و بیشه زار است. در اینجا می توانید خرما، اقاقیا و درختان اکالیپتوس پیدا کنید. طوفان شن در امارات متحده عربی بسیار رایج است و می تواند باعث ایجاد ترافیک در جاده ها و اشکال در دید شود. در سواحل فجیره آب غنی از کلسیم کربنات است و زمین آن برای پرورش صخره های مرجانی و مرجان های آفریقایی مناسب است. این منطقه با توجه به مرجان ها و انواع مختلف ماهی و کوسه دارای یک زندگی دریایی غنی است.

بهترین زمان بازدید از امارات متحده عربی

بهترین زمان بازدید از امارات متحده عربی

در خصوص آب و هوای دبی بیشتر بدانید.

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*