خانه | درباره دبی | تاریخچه دبی و رمز پیشرفت دبی
تاریخچه دبی و رمز پیشرفت دبی
تاریخچه دبی

تاریخچه دبی و رمز پیشرفت دبی

تاریخچه دبی

شاید تاریخچه دبی همچون کشورهای دیگر شرق میانه مثل اردن و یا مصر، غنی نباشد. اما تکامل این شهر از یک مروارید کوچک روستایی تا یک کلان شهر تجاری مدرن، یک داستان بسیار جالب و قابل توجه است. در سال 1833، 800 نفر از اعضای قبیله Baniyas در دهانه نهر دبی سکنی گزیدند. نهر دبی یک بندر طبیعی بود که در طول قرن 19 بعد از کشف نفت به موتور تجاری دبی و یک مرکز بزرگ برای ماهیگیری، صید مروارید و تجارت دریایی تبدیل شد. امروزه Dhow مسیرهای رفت و آمد بین آسیا، آفریقا و نهر دبی را به هم متصل می کند. در قرن 20 دبی خود را به عنوان یک پورت مهم و موفق به دنیا نشان داد.

دبی قدیم

دبی قدیم

در سال 1930 جمعیت دبی تقریبا 20.000 نفر بود که یک چهارم آن را مهاجران تشکیل می دادند. در سال 1950 نهر دبی پر از گل و لای شد و این احتمالا به خاطر استفاده زیاد کشتی ها از این نهر اتفاق افتاد. حاکم دبی، شیخ راشد بن آل مکتوم، تصمیم به لایروبی این آبراه گرفت؛ هرچند این یک پروژه بلند پروازانه بود اما به انجام رساندنش باعث افزایش محموله های وارداتی به دبی شد و نهایتا دبی را به یک مرکز تجارت و صادرات موفق تبدیل کرد. در سال 1966 زمانی که نفت کشف شد، شیخ راشد از درآمد های نفتی برای توسعه زیر ساختی دبی استفاده کرد. یک ساختمان ترمینال جدید و یک باند جدید در فرودگاه بین المللی دبی ساخته شد. در سال 1985 دو تحول کلیدی در دبی رخ داد و تاریخچه دبی را طور دیگری رقم زد.

دبی در حال توسعه

دبی در حال توسعه

رمز موفقیت دبی

بزرگترین بندر ساخت دست انسان با منطقه ی آزاد اطرافش در منطقه Jebel Ali ساخته شد و این اتفاق در همان سالی رخ داد که خطوط هوایی امارات برای اولین بار در آسمان پرواز کرد. رمز موفقیت دبی در پیشرفت و توسعه، که حاصل رهبری عالی، زیرساخت های با کیفیت، محیطی مهاجر دوستانه، عدم دریافت مالیات بر درآمد شخصی و عوارض کم برای واردات بود، بر همگان آشکار شد و دبی به سرعت تبدیل به مرکز گردشگری و تجارت در منطقه ای شد، که از شبه جزیره هند تا آفریقای جنوبی و کشورهای مشترک المنافع ادامه داشت. از سال 1960 شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، حاکم ابوظبی و شیخ راشد بن سعید آل مکتوم رویای ساخت فدراسیون امارات را داشتند و این رویا در سال 1971 به حقیقت پیوست و دبی، ابوظبی، شارجه، عجمان، فجیره و راس الخیمه برای پیوستن به امارات متحده عربی متحد شدند.

اگر چه رکود جهانی تاثیر خود را بر دبی، شغل ها، درآمد ها و دستمزدها گذاشته اما امارات متحده عربی از نا آرامی کشورهای اطراف به خوبی بهره برده است. در مطالب بعدی در مورد تاریخچه دبی بیشتر صحبت می کنیم.

تاریخچه دبی

دبی مدرن

برای اطلاع از تور دبی و قیمت تور دبی با ما تماس بگیرید. 88808118

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*