خانه | درباره دبی | غذاهای لذیذ دبی امارات
غذاهای لذیذ دبی امارات
shawarma

غذاهای لذیذ دبی امارات

غذاهای لذیذ دبی امارات

دبی (dubai) بزرگترین شهر امارات و در واقع مهم‌ترین شهر امارات، که پا را فراتر از حد ناحیه و کشور خود گذاشته و به عنوان یک شهر توریستی و بازرگانی مهم دنیا شناخته شده است.اکنون می‌خواهیم به بررسی چند غذای لذیذ و محبوب این غول صنعتی و بازرگانی بپردازیم.

 

شتر شکم پر

شاید با شنیدن نام این غذا حس چندان خوبی به شما دست ندهد و تمایل زیادی به سرو کردن آن نداشته باشید، اما بر خلاف تصور شما این غذا از لذیذ‌ترین و محبوب‌ترین و مجلسی‌ترین غذاها در دبی است. ترکیبات این غذا، گوشت شتر سرخ کرده است که در آن لایه‌هایی از مرغ، تخم مرغ، ماهی و گوسفند و همچنین موادی مثل سبزیجات و ترشیجات پر می‌شود. لازم به ذکر است که این غذا از گران‌ترین غذاهای دبی است و در مجالس اشرافی نیز از آن استفاده می شود.

 

مچبوس machboos

از دیگر غذاهای محبوب در دبی مچبوس است، غذایی که به طور تقریبی مانند برنج و مرغ خودمان است. ترکیبات اصلی این غذا برنج و مرغ است که البته برنج آن به صورت ساده نبوده و آن را با مخلفاتی مانند سبزیجات، گوجه فرنگی، سیب زمینی ترکیب کرده و مرغ هم پس از سرخ شدن روی برنج قرار می‌دهند و آن را سرو می‌کنند.

 

شاوارما Shawarma  

غذایی که به طور معمول ازغذاهای همیشه پر طرفدار در دبی بوده، و گرچه اسم آن شاید زیاد به گوش ما نخورده باشد علاوه در دبی از غذاهای محبوب در آسیا است. ترکیبات شاوارما از گوشت گوساله و ماهی و مرغ به همراه سبزیجات متنوع و مواد دیگری مانند سس,سیب زمینی سرخ شده و خیارشور استفاده می شود. نهایتا همه این ترکیبات در یک ساندویچ قرار داده می شود و سرو می شود. البته این غذا اصالت روسی دارد که در آسیا هم از محبوبیت خاصی بهره برده است.

 

خوراک ماهی دودی مکرل Smoked mackerel dip

غذایی محبوب به سبک دریایی که از خوردن آن لذت خواهید برد البته اگر علاقه ای به غذاهای دریایی داشته باشید اگر هم این سبک از غذاها به مذاق شما خوش نمی‌آید پیشنهاد میکنیم که این غذا را لااقل برای یکبار هم که شده امتحان کنید. ترکیبات اصلی این غذا ماهی، پیاز، خامه و ترب کوهی است، که پس از مخلوط کردن این مواد آن را در ظرف کاسه ای ریخته و همچنین سبزیجات مختلفی به منظور خوش طعم دار کردن آن اضافه میکنند و از نان هم در کنار می‌توان استفاده کرد.

 

کوشاری koshari

کوشاری ترکیبی از برنج و ماکارانی است، ترکیبی که آن را به غذای محبوبی در میان مردم تبدیل کرده است که از غذاهای عربی محسوب می‌شود که در مصر اصالت دارد که در دبی هم طرفدار دارد. در تهیه این غذا از برنج مخلوط شده با عدس و نخود استفاده می شود، که بر روی این مخلوط از مخلوط دیگری که مرکب از ،ماکارانی و پیاز داغ و سس گوجه فرنگی است، استفاده می شود. اغلب مردم برای آن که این غذا را صرف کنند از مواد طعم دهنده‌ای مانند نمک، سرکه و فلفل استفاده می‌کنند.

 

الهریس  Al Harees

اگر از آن دسته از ایرانی‌هایی هستید که عاشق حلیم هستند این غذا انتخاب بسیار مناسبی برای شماست، چرا که الهریس غذایی مشابه همان حلیم ایرانی است.این غذا از ترکیب گندم پخته شده و بره است که نهایتا به شکل حلیم در آمده و می‌توانید از خوردن آن لذت ببرید. 

 

گجیا Ghusi

از دیگر غذاهای محبوب در سطح شهر دبی و رستوران‌های آن گجیاghusi  نام دارد، غذایی که در تهیه آن مانند بسیاری از غذاهای استفاده شده در دبی از گوشت بره استفاده شده است.در تهیه این غذا گوشت بره را به صورت بریان در می آورند که با برنج و دانه‌های روغنی و سبزیجات استفاده می‌شود.