خانه | درباره دبی | فرهنگ امارات متحده عربی و تعطیلات در امارات + عکس امارات متحده عربی
فرهنگ امارات متحده عربی و تعطیلات در امارات + عکس امارات متحده عربی
فرهنگ امارات متحده عربی

فرهنگ امارات متحده عربی و تعطیلات در امارات + عکس امارات متحده عربی

فرهنگ امارات متحده عربی

امارات متحده عربی یک جامعه ی بین المللی چند فرهنگی دارد. جمعیت این جامعه کوچک با ورود اتباع خارجی تغییر کرد. در سال 1810 ایرانیان برای اولین بار وارد این کشور شدن و بعد هندی ها و در سال 1690 پاکستانی ها به این کشور مهاجرت کردند. مردم امارات از اقوام متنوعی هستند که اجداد آنها از شبه جزیره عربستان، ایران، بلوچستان و شرق آسیا می باشند. فرزندان خاندان آل بانیاس و آل نهیان و آل مکتوم در دبی و ابوظبی به ترتیب رهبری امارات را به عهده داشته اند. برخی از ساکنین امارات اصل و نسبی پارسی دارند. فرهنگ امارات که براساس فرهنگ عرب است به شدت تحت تاثیر فرهنگ ایرانی است. تاثیر ایرانیان در فرهنگ امارات به طور محسوسی در معماری امارات و هنرهای سنتی آن قابل مشاهده است.

فرهنگ امارات متحده عربی

فرهنگ امارات متحده عربی

برای مثال، Barjeel نمونه ای از هنر معماری سنتی امارات است که به هنر و فرهنگ ایرانی نسبت داده شده. رقص های محلی خاص مثل Al Haban در اصل ایرانی هستند. فرهنگ محلی امارات تحت تاثیر فرهنگ آفریقای شرقی و هند نیز می باشد. دبی برای ایجاد یک جامعه ی مبتنی بر کلاس که در آن کارگران در کلاس های پایین تر هستند به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. با وجود جمعیت و قومیت های مختلف در این شهر کشمکش های قومی گزارش شده در بین مهاجران در بسیار کم است. تعطیلات رسمی امارات متحده عربی عبارتند از: روز عید فطر، روز ملی که 2 دسامبر و روز تشکیل امارات متحده عربی است. امارات متحده عربی یک جامعه ی بین المللی با یک فرهنگ متنوع و پر جنب و جوش است.

فرهنگ امارات متحده عربی

فرهنگ امارات متحده عربی

تاثیر فرهنگ ایرانی بر معماری، موسیقی و شیوه ی زندگی عرب بسیار برجسته است. مسلمانان روزی 5 بار از مناره های مسجد که در سطح شهر پراکنده شده اند، برای برپایی نماز دعوت می شوند. جمعه برای مسلمانان یک روز مقدس است و تعطیلات آخر هفته در امارات روز جمعه و شنبه اعلام شده. در بیشتر کشورهای مسلمان جمعه و شنبه و یا پنج شنبه و جمعه به عنوان روزهای تعطیل آخر هفته اعلام می شود. در امارات متحده عربی در کنار مسجد ها، کلیساها و همچنین معابد هندوها نیز یافت می شود و این نشان از این دارد که امارات متحده برای تمام قومیت ها و فرهنگ ها احترام قائل است، اما با این وجود هیچ یهودی در امارات وجود ندارد. امارات یک کشور بین المللی رو به رشد است و دارای مدارس خارجی، رستوران های بین المللی و فرهنگ های مختلف است.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور دبی ، دیدنی های دبی و تور دبی با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

فرهنگ امارات متحده عربی

فرهنگ امارات متحده عربی

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*