خانه | درباره دبی | درباره امارات متحده عربی و سفر به امارات بیشتر بدانید
درباره امارات متحده عربی و سفر به امارات بیشتر بدانید
تور دبی هتل 4 ستاره هالمارک

درباره امارات متحده عربی و سفر به امارات بیشتر بدانید

درباره امارات متحده عربی

امارات متحده عربی که غالبا با عنوان مخفف “U.A.E” از آن یاد می شود، از هفت ایالت عرب زبان واقع در ساحل شرقی شبه جزیره عرب نشین و مشرف به دهانه ورودی خلیج فارس، تشکیل شده است. نوار ساحلی امارات متحده عربی در امتداد خلیج فارس و دریای عمان گسترش یافته است. این کشور از غرب و جنوب غربی توسط عربستان، از شرق و بخشی از شمال شرقی توسط عمان احاطه شده است و از شمال نیز به دریای عمان و خلیج فارس محدود می شود. امارات متحده عربی، کشوری با پیشینه قوی تاریخی و فرهنگی است و می تواند مقصد مناسبی برای آغاز گردشگری در خاورمیانه باشد. امارات متحده عربی کشوری پیشرفته و پویا است. برخی افراد آن را به عنوان کشوری تمیز و پیشرفته و برخی دیگر کشوری پر زرق و برق و جذاب می نگرند.

درباره امارات متحده عربی

درباره امارات متحده عربی

اغلب مسافران غربی حین سفر به امارات متحده عربی احساس بیگانگی نمی کنند، چرا که طراحی مراکز خرید بزرگ و پیشرفته و همچنین محصولاتی که در آن ها ارائه می شود، کاملا مشابه کشورهای غربی است (البته به استثنای برخی فیلم ها، مجلات و … که در امارات متحده به راحتی کشورهای غربی یافت نمی شود). تقریبا یک چهارم مساحت امارات متحده عربی را بیابان های خشک و خالی از سکنه تشکیل می دهد.

درباره امارات متحده عربی

درباره امارات متحده عربی

نوشیدنی الکلی در اغلب رستوران ها و بارهای تمام ایالات امارات متحده عربی (به جز شارجه) به آسانی یافت می شود. البته برای خرید نوشیدنی های الکلی محدودیت هایی وجود دارد که گاها توسط فروشندگان نادیده گرفته می شود، به این ترتیب که تنها افراد غیر مسلمان مجاز به خرید نوشیدنی الکلی در امارات هستند و طبق قانون این کشور برای اثبات این مساله، ارائه گذرنامه خارجی، به تنهایی کفایت نمی کند، البته در فرودگاه ها امکان خرید نوشیدنی الکلی برای عموم آزاد است. به طور خلاصه می توان گفت؛ در شارجه نوشیدنی الکلی یافت نمی شود، در دبی، ابوظبی و عجمان محدودیت هایی برای خرید وجود دارد، که گاها در برخی فروشگاه ها نادیده گرفته می شود. در راس¬الخیمه، فجیره و ام¬القوین خرید مشروبات الکلی برای عموم آزاد است.

درباره امارات متحده عربی

درباره امارات متحده عربی

جاده ها و زیر ساخت های عمومی این کشور، بسیار و مدرن و اکثر اوقات مملو از جمعیت است. محصولات اروپایی و امریکایی به آسانی در اغلب سوپر مارکت ها ی معتبر یافت می شود. اغلب فروشگاه های زنجیره ای معتبر مانند؛ “Ikea” و “Carrefour” و همچنین فست فودهای بین الملی مانند “McDonalds” و “KFC” در این کشور شعباتی دارند و این در حالی است که در برخی محله ها بازاچه های سنتی دست فروشان نیز، هنوز به چشم می خورد. گردشگران بیشتر جذب مراکز خرید مدرن می شوند و در این بازارهای سنتی به ندرت مشاهده می شوند. (بازارچه های سنتی از سال 2006 در ابوظبی جمع آوری شدند، اما در دبی هنوز وجود دارند و گشت زنی در آن ها، خالی از لطف نخواهد بود)

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور دبی ، دیدنی های دبی و تور دبی با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*