خانه | درباره دبی | مختصری در مورد دبی و تعطیلات دبی
مختصری در مورد دبی و تعطیلات دبی
تعطیلات دبی

مختصری در مورد دبی و تعطیلات دبی

درباره دبی و تعطیلات دبی

دبی یکی از هفت ایالات امارات متحده عربی است. دبی را می توان مدرن ترین و پیشرفته ترین شهر امارات متحده عربی دانست که تا حدی مستقل از سایر ایالات اداره می شود. نرخ توسعه در حوزه تجارت و صنعت گردشگری در این شهر باور نکردنی است! دبی اخیرا از سوی نهاد مرکزی نمایشگاه های “EXPO”، واقع در پاریس، به عنوان میزبان این نمایشگاه جهانی در سال 2020 انتخاب شده است. دبی را می توان مقصدی نوپا برای گردشگران دانست، که تا قبل از رکود جهانی اقتصاد در سال 2008، روز به روز بر محبوبیت اش افزوده می شد.

تعطیلات دبی

درباره دبی و تعطیلات دبی

دبی شهری بیابانی با زیر ساخت های خارق العاده و نظام دموکراسی (در حد منطقه) است، که به دلیل دارا بودن امکانات عالی گردشگری مورد توجه گردشگران واقع شده است. فاصله هوایی دبی از اروپا حدود 5 ساعت و از اکثر نواحی خاورمیانه تنها 3 ساعت است. دبی می تواند مقصدی برای تفریح، جشن های شبانه، حمام آفتاب، مشاهده رویدادهای ورزشی و تفریحات بیادماندنی باشد. دبی پذیرای بیشترین جمعیت مهاجر در سطح جهان است و در عین حال می تواند مقصد مناسبی برای گردشگران و تور دبی باشد.

تعطیلات دبی

تا پیش از این، روز تعطیل رسمی هفته در دبی، جمعه بود. از ماه سپتامبر 2006 روز شنبه نیز به تعطیلات هفتگی مدارس، دانشگاه ها، ادارات و اماکن دولتی و شرکت های بین المللی اضافه شد (تا قبل از آن، سال ها بود که روزهای جمعه، پنجشنبه و شنبه در بازه های زمانی مختلف به عنوان روز تعطیل معرفی شده بودند). برخی شرکت های کوچک تعطیلی روز شنبه را ندارند و در روزهای پنج شنبه، نیمه وقت فعالیت می کنند. اما شرکت های بزرگ و مشهور معمولا روزهای تعطیل رسمی جمعه و شنبه، دست از فعالیت می کشند. شهروندان دبی، خود را “Dubaites”، “Dubaians” یا “Dubaiers” می نامند.

برای اطلاع از تور دبی و قیمت تور دبی با ما تماس بگیرید. 88808118

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*