خانه | دیدنی های دبی | مدینت جمیرا دبی
مدینت جمیرا دبی

مدینت جمیرا دبی

مدینت جمیرا دبی

مدینت جمیرا یک استراحتگاه شخصی با سبک معماری سنتی عربی است. این استراحتگاه ساحلی دارای 2 هتل mina A و Al Qatar، 7 ویلای Malakiye، بیش از 40 رستوران و بار، امکانات لازم برای برگزاری کنفرانس ها و ضیافت ها، یک آمفی تئاتر با ظرفیت بیش از1000 نفر، فروشگاه های خرده فروشی ،استخر آب گرم و باشگاه ورزشی می باشد.

دبی تا قبل از سال ۱۸۳۳ میلادی دهکده ای از توابع مشایخ ابوظبی بود، در سال 1833 هشتصد نفر از قبیله بنی یاس به رهبری خانواده مکتوم در دهانه خور سکنی گزیدند. خور بندری طبیعی بود و دبی به سرعت مرکز ماهی گیری، صید مروارید و تجارت دریایی شد.
با شروع قرن بیستم دبی به بندری موفق تبدیل گشت. سوق که واژه عربی بازار می باشد در سمت دیرای خور بزرگترین بازار با 350 مغازه و جمعیت ثابتی از بازدیدکنندگان و بازرگانان بود. در دهه 1930 جمعیت دبی چیزی در حدود بیست هزار نفر بود که یک چهارم آن را مهاجران تشکیل می دادند.
در دهه 1950 با شروع جمع شدن گل و لای در خور که شاید نتیجه اش بالا رفتن تعداد کشتی های بود که از آن استفاده می کردند، حاکم مرحوم دبی شیخ راشد بن سعید آل مکتوم را بر آن داشت تا تصمیم به لایه روبی این مسیر آبی گیرد. این تصمیم پرژه ای جاه طلبانه، هزینه بر و غیر عملی بود، ولی این حرکت منجر به افزایش حجم حمل و نقل به دبی شد و درنهایت باعث تقویت موقعیت دبی به عنوان قطبی برای صادرات مجدد و تجارت بیشتر گردید.  
هنگامیکه در سال 1966 نفت کشف شد، شیخ راشد درآمدهای نفتی را برای توسعه زیر ساخت دبی استفاده کرد. مدارس، بیمارستان ها، جاده ها، یک شبکه مخابراتی پیشرفته و موارد بسیار دیگری ساخته شدند و دبی با سرعتی دیوانه وار رشد کرد. یک بندر و یک ترمینال جدید در فرودگاه بین المللی دبی نیز ساخته شد و یک باند فرود هم که می تواند هر نوع هواپیما را در خود جای دهد احداث گردید. بزرگترین بندر ساخت دست بشر هم در جِبل علی ساخته شد، و یک منطقه آزاد در اطراف این بندر بنا گشت. 

مدینت جمیرا دبی

مدینت جمیرا دبی

همچنین این مرکز تنها مرکز تفریحی چند منظوره در منطقه است. این استراحتگاه ساحلی تنها 25 دقیقه از فرودگاه بین المللی دبی فاصله دارد و از این جا امکان دسترسی آسان به جزایر نخل جمیرا، دبی مدیا سیتی و دبی مارینا وجوددارد. یک سوریس اتوبوس رایگان برای استفاده گردشگران برای رفتن به ایستگاه مترو ویا مراکز خرید وجود دارد.

مدینت جمیرا دبی

مدینت جمیرا دبی

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور دبی ، دیدنی های دبی و تور دبی با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*