خانه | دیدنی های دبی | مسجد جمیرا دبی
مسجد جمیرا دبی

مسجد جمیرا دبی

مسجد جمیرا دبی

مسجد جمیرا در طول 10 سال گذشته بازسازی شده و تنها مسجدی است که در 6 روز هفته به غیر از جمعه ها، درهای آن به روی بازدیدکنندگان باز است. حتی غیر مسلمانان هم می توانند از این مسجد بازدید کنند.

برای بیشتر گردشگران غربی، امارات محیطی بسیار گرم و صمیمی فراهم کرده است. مراکز خرید، به طرز عجیبی پیشرفته بوده و هر محصولی که در غرب یافت می شود، در اینجا نیز یافت می شود (البته فیلم ها و برخی از مجلات، سانسور شده اند). بخش کمتر شناخته شده امارات، عبارتست از صحرای بزرگ و دوردستی است که در الربع الخالی واقع شده و وادی های ترسناک و نامطبوعی که در شمال شرق و در مرز عمان، قرار دارند .
الکل در بسیاری از رستوران ها و میکده ها در دوبی و هتل های گردشگری امیرنشین های دیگر، به جز شارجه، مرسوم است. قوانین و ملزوماتی برای داشتن مجوز خرید الکل وجود دارد. مجوز الکل، مدرکی است که باید ثابت کند، حامل آن، مسلمان نیست. پاسپورت کافی نیست. هرچند، شما می توانید به صورت معاف از مالیات در فرودگاه ها الکل خریده و به امارات بیاورید. در امیرنشین شارجه، الکل غیرقانونی نیست. در امیرنشین های دوبی، ابوظبی، عجمان، مجوز الکل اجباری است؛ باقی امیرنشین ها یعنی رأس الخیمه ، فجیره و ام القوین ، به هیچ گونه مجوزی احتیاج ندارند. دادن الکل، به صورت ظاهری به افراد صورت می گیرد .
جاده ها و سائط نقلیه عمومی مدرن و گاهی بسیار شلوغ هستند. در سوپرمارکت ها، بسته به نوع مغازه، همه نوع محصولی از اروپا و آمریکا همراه با اقلام محلی و منطقه ای، عرضه می شود. فروشگاه های زنجیره ای مهم مثل Ikea و Carrefour، دارای فست فودهایی نظیر KFC و مک دونالد هستند. از طرف دیگر، هنوز هم سوق های سنتی شلوغی هستند که محصولاتی از سراسر دنیا در آنها عرضه می شود. یافتن این سوق ها، برای گردشگران معمولی کمی دشوار است، چون مراکز خرید دوست دارند که کل بازار را در دست خود بگیرند. (دقت داشته باشید برخلاف چیزهایی که در دفترچه های راهنما ذکر می شود، از سال 2006 دیگر هیچ سوقی در ابوظبی وجود ندارد. اگرچه این سوق ها کماکان در دوبی، پابرجا هستند.) 

مسجد جمیرا دبی

مسجد جمیرا دبی

بازدید از این مسجد فرصت مناسبی برای درک فرهنگ و مذهب امارات خواهد بود. مرکز شیخ محمد تورهایی برای بازدیدکنندگان این مرکز برگزار می کند که شما برای استفاده از این تورها نیازی به رزرو ندارید، فقط باید راس ساعت 9:45 در ورودی مسجد جمیرا حضور داشته باشید. هر تور 75 دقیقه طول می کشد. بهتر است لباس مناسب بپوشید هرچند می توانید لباس های سنتی اجاره کنید.

مسجد جمیرا دبی

مسجد جمیرا دبی

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور دبی ، دیدنی های دبی و تور دبی با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*