خانه | ابوظبی | مسجد شیخ زائد ابوظبی
مسجد شیخ زائد ابوظبی

مسجد شیخ زائد ابوظبی

مسجد شیخ زائد ابوظبی

در ساخت مسجد بزرگ و زیبای شیخ زائد که یکی از ساختمان های تاریخی ابوظبی است از مرمر مقدونیه استفاده شده است. در ساخت این مسجد باز طراحی و سبک های عثمانی و Mamluk و Fatamid استفاده شده تا یک مسجد مدرن با معماری اسلامی ساخته شود.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور دبی ، دیدنی های ابوظبی و تور دبی با ما تماس بگیرید.

مسجد شیخ زائد ابوظبی

مسجد شیخ زائد ابوظبی

برای تزیین فضای داخلی و خارجی این مسجد از شیشه کاری و معرق کاری و کنده کاری های زیبا و دیدنی استفاده شده است. این مسجد بعد از 20 سال که ساخت آن طول کشید بالاخره در سال 2007 افتتاح شد. این مسجد ظرفیت 40000 نفر را دارد. این مشجد بزرگ ترین مسجد در امارات متحده عربی است و شبیه به مسجد شیخ زائد در فجیره است. این مسجد به شیخ زائدابن سلطان آل نهیان اختصاص داده شده است. کسانی هم که مسلمان نیستند می توانند وارد این مسجد شوند و تورهایی هم همراه با راهنما در این مسجد برگزار می شود. بازدید از این مسجد رایگان است.

ساعت بازدید: شنبه تا پنجشنبه از 9:00 تا 22:00 _ جمعه ها 4:30 تا22:00

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور دبی ، دیدنی های ابوظبی و تور دبی با ما تماس بگیرید.
آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸