خانه | درباره دبی | قبل از سفر به امارات متحده عربی این مطلب را بخوانید
قبل از سفر به امارات متحده عربی این مطلب را بخوانید
سفر به امارات متحده عربی

قبل از سفر به امارات متحده عربی این مطلب را بخوانید

سفر به امارات متحده عربی

سفر به امارات متحده عربی

سفر به امارات متحده عربی

تاریخچه امارات متحده عربی

چند دهه پیش این کشور توسط قبایل عشایری که در روستاهای ماهیگیری و در سطح بیابان گسترده شده بودند، اشغال شده بود. اروپایی ها در اواخر سال 1400 به این کشور آمدند. پرتغالی ها مناطق ساحلی را اشغال کردند و تا مدت ها با بازرگانانی از ایران، هند و چین تجارت می کردند. تجارت طلای سیاه امارات متحده عربی که منبع اصلی ثروت این کشور است در سال 1962 آغاز شد. خانواده های قبایل مختلف نهایتا در سال 1971 توسط فدراسیون امارات، متحد شدند که این رویای دیرینه ی جدی این کشور شیخ زایدبن سلطان آل نهیان بود که در سال 2004 فوت شد و بعد از او پسر بزرگش شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان حاکم امارات متحده عربی شد.

سفر به امارات متحده عربی

سفر به امارات متحده عربی

مذهب و فرهنگ امارات متحده عربی

مذهب: 95% مسلمان (80% سنی و 15% شیعه). 4% مسیحی
با اینکه امارات متحده عربی یک کشور نسبتا مدرن است، اما یک کشور اسلامی است و زنان در آن احساس راحتی و آرامش خواهند داشت. امارات متحده عربی یک کشور آزاد است و زنان خارجی می توانند هر طور که بخواهند لباس بپوشند. با این حال پوشاندن شانه ها و زانوهایشان در مکان های عمومی و مراکز خرید الزامی است. علاوه بر این مردان هم موظف اند تا لباس مناسب به تن داشته باشند. همجنسگرایی و زنا هر دو در این کشور غیر قانونی هستند و زوج هایی که ازدواج نکرده باشند، به طور قانونی نمی توانند یک اتاق مشترک در هتل داشته باشند.
در بسیاری از هتل ها و بار ها و رستوران های سطح شهر (به جز شارجه) غیر مسلمانان می توانند از نوشیدنی های غیر الکلی استفاده کنند ولی افراد زیر 20 سال اجازه ی سیگار کشیدن و یا استفاده از نوشیدنی های الکلی را ندارند. در طول روزهای ماه مبارک رمضان خوردن، نوشیدن و سیگار کشیدن در مراکز عمومی غیر قانونی است. در این روزها مشروبات الکلی به فروش نمیرسد و بارها بسته اند. همانند تمام کشورهای مسلمان بهتر است از نمایش احساسات خود، بوسیدن و در آغوش کشیدن یکدیگر در مراکز عمومی اجتناب کنید، چرا که در محل عمومی این امر غیر محترمانه تلقی می شود و حتی می تواند منجر به بازداشت شما شود. رانندگی در حین مستی، فحاشی و حرکات نامحترمانه و یا مواد مخدر همگی می توانند برای شما ایجاد مشکل کنند و منجر به بازداشت شما شوند. بهتر است داروهایی را که با خود به این کشور می برید را هم چک کنید، چرا که همراه داشتن برخی از داروهای مسکن مثل کدوئین ممنوع است.

سفر به امارات متحده عربی

سفر به امارات متحده عربی

زبان امارات متحده عربی

زبان رسمی کشور عربی است و انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می شود.

اصطلاحات مهم زبان عربی

سلام = Salam سلام
متشکرم = Shokran شکرا
خوش آمدید = Marhaba مرحبا
حال شما چطوره؟ = Kaifa haloka/ haloki (women) کیف حالک؟
صبح بخیر = sabah ala-kheir صباح الخیر
عصر بخیر= masa’ al-kheir مساء الخیر
من گم شدم = Ada’tu tareeqi أضعت طریقی
قیمت اش چقدر می شود؟ = Kam howa thamanoh? کم هو ثمنه؟
ببخشید = Men fathlek/ fathleki (female) فضلک
متاسفم = Aasef! أسف
مشکلی نیست = La moshkelah مشکله

سفر به امارات متحده عربی

سفر به امارات متحده عربی

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به دبی و تور دبی با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت 88808118

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*